E-ticaret sitesi tasarımı

internetten alışveriş imkanı sunan ve firmaların ürün ve hizmetlerini kolayca yüksek müşteri potansiyelini ulaşılabileceği sitelerin yapımını kapsar.
Bu tür sitelerin yapımında hız ve pratik olması çok önemlidir.
Genelde anasayfa bir tür vitrin şeklindedir yeni ürünler en çok tercih edilen ürünler gibi görsellere yer verilir mağaza sayfası ürün ve hizmetlerin kategorilerine göre kolay bulunabilecek şekilde tasarlanmalıdır.
Projenin yapımında önemli olan potansiyel müşterinin gerçek müşteriye çevrilmesini sağlamak ve müşteri ilgisini çekmeye yönelik detaylı görselleri önem vermek gerekir.
Ürünlerin yerleştirmesinde kategori yanında açıklamaların da ayrıntılı olması gerekir.
Senin diğer unsurları sepet sayfası ve ödeme sayfasıdır. Sepet sayfasında ve ödeme sayfasında site güvenliğine çok önem verilmelidir.

E-ticaret sitesi tasarımı

diğer projelere nazaran daha güvenli ve hızlı olmalıdır. Alışveriş için sitenize gelen müşteri en kısa sürede ürünleri incelemeli ve takılma olmadan sepet sayfasına giderek ödemesini sorunsuzca gerçekleştirmelidir. Ürün görsellerinde Önemli olan diğer bir husus fotoğrafların net ve çeşitli açılardan çekilmiş olmasıdır. Yeni projenin önemli bir konusu da müşterilerin sepetleri terk etmeyecek şekilde işlemlerini kolay gerçekleştirmelerini sağlayabilmektir.
Dikkat çekici gereksiz gereksiz görsellerden kaçınmalıdır mümkün olduğu kadar yüksek çözünürlüklü ve kaliteli fotograflar kullanılmalıdır mobil tasarıma önem verilmelidir mağaza sayfasında Hatta gerekirse ana sayfada ürün filtreleme özelliği konmalıdır site için kullanılacak yazılımlar kopya olmamalıdır lisanslı yazılım olmasına çok dikkat edilmelidir.
Kısa süre içerisinde yapılarak teslim edilen projeler güvenlik riski ile karşı karşıya kalabilir projeler yayına verilmeden önce defalarca test edilmelidir.

E-ticaret sitesi tasarımı

geliştikçe yeni modeller ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de kullanıcı deneyimi Temelli tasarımlardır Bu gerçekleştirilirken kullanıcının ürün ve görsellerde kullanılan renkleri yazı tipi modelleri sosyal medya metinleri ve siteden ayrılırken verilmiş olduğu izlenim esas alınır.